Brojne zračne luke diljem Bliskog istoka blokirane su nakon napada Izraela i SAD-a na Iran te uzvratnih napada Teherana na nekoliko zemalja u ovom području, a to je natjeralo zračne kompanije da preusmijere rute zrakoplova.
Zbog toga veliki broj letova i danas prometuje preko europskih zemalja, uključujući i Bosnu i Hercegovinu gdje se preko aplikacije Flightradar24 može vidjeti pojačan zračni promet.
U ranijem priopćenju za javnost BHANSA je navela kako očekuje pojačan zračni promet te da je zbog trenutne situacije aktivirana i europska krizna koordinacija zračnog prometa.
Više međunarodnih zračnih kompanija, uključujući Aegean, Air France, KLM, British Airways, Iberia, LOT, Lufthansa, Norwegian, Scandinavian Airlines, Turkish Airlines, Virgin, Qatar Airways i Wizz Air privremeno je obustavilo ili otkazalo operacije prema Kataru, Kuvajtu, Libanu, Siriji, Iraku, Iranu, Jordanu, Dubaiju i Izraelu, odnosno prema destinacijama koje su im bile u operativnom planu.



















