Danas, 10. lipnja navršava se 29 godina od strašnog zločina u Vitezu, gdje je od razorne granate na košarkaškom igralištu poginulo osmero djece. Sveta misa zadušnica slavit će se danas u 18 sati.

Dana, 10. 6. 1993. godine oko 20 sati i 45 minuta, doletjela je granata s položaja Armije BiH, kalibra 120 mm, i pala dva metra od 14-ero djece u igri na dječjem igralištu u Podgradini. Na mjestu zločina poginulo je petero, a u bolnici je od posljedica ranjavanja preminulo još troje djece u dobi od 9 do 15 godina. Ostalih šestero djece bilo je teže ili lakše ranjeno.

U viteškom naselju Podgradina poginuli su: Sanja Garić, (1975.), njen brat Milan Garić (1981.), Dragan Ramljak (1978.), Dražen Čečura (1978.), Boris Antičević (1983.), Sanja Križanović (1978.), Augustina Grebenar (1984.) i njen brat Velimir Grebenar (1981.). Razorna moć granate vidjela se po tome što su roditelji svoju djecu prepoznavali po odjeći i obući.

Za počinjeni zločin još nitko nije procesuiran.

centralna.ba