Danas počinje Europsko prvenstvo u nogometu 2024. u Njemačkoj i trajat će do 14. srpnja.

Nokaut-faza počinje od osmine finala, gdje će se plasirati dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine te četiri najbolja trećeplasirana.

Utakmice će se igrati prema sljedećem rasporedu:

Skupina A

  1. kolo
  • 14. lipnja u 21:00: Njemačka – Škotska (München)
  • 15. lipnja u 15:00: Mađarska – Švicarska (Köln)
  1. kolo
  • 19. lipnja u 18:00: Njemačka – Mađarska (Stuttgart)
  • 19. lipnja u 21:00: Škotska – Švicarska (Köln)
  1. kolo
  • 23. lipnja u 21:00: Švicarska – Njemačka (Frankfurt)
  • 23. lipnja u 21:00: Škotska – Mađarska (Stuttgart)

Skupina B

  1. kolo
  • 15. lipnja u 18:00: Španjolska – Hrvatska (Berlin)
  • 15. lipnja u 21:00: Italija – Albanija (Dortmund)
  1. kolo
  • 19. lipnja u 15:00: Hrvatska – Albanija (Hamburg)
  • 20. lipnja u 21:00: Španjolska – Italija (Gelsenkirchen)
  1. kolo
  • 24. lipnja u 21:00: Hrvatska – Italija (Leipzig)
  • 24. lipnja u 21:00: Albanija – Španjolska (Düsseldorf)

Skupina C

  1. kolo
  • 16. lipnja u 18:00: Slovenija – Danska (Stuttgart)
  • 16. lipnja u 21:00: Srbija – Engleska (Gelsenkirchen)
  1. kolo
  • 20. lipnja u 15:00: Slovenija – Srbija (München)
  • 20. lipnja u 18:00: Danska – Engleska (Frankfurt)
  1. kolo
  • 25. lipnja u 21:00: Engleska – Slovenija (Köln)
  • 25. lipnja u 21:00: Danska – Srbija (München)

Skupina D

  1. kolo
  • 16. lipnja u 15:00: Poljska – Nizozemska (Hamburg)
  • 17. lipnja u 21:00: Austrija – Francuska (Düsseldorf)
  1. kolo
  • 21. lipnja u 18:00: Poljska – Austrija (Berlin)
  • 21. lipnja u 21:00: Nizozemska – Francuska (Leipzig)
  1. kolo
  • 25. lipnja u 18:00: Nizozemska – Austrija (Berlin)
  • 25. lipnja u 18:00: Francuska – Poljska (Dortmund)

Skupina E

  1. kolo
  • 17. lipnja u 15:00: Rumunjska – Ukrajina (München)
  • 17. lipnja u 18:00: Belgija – Slovačka (Frankfurt)
  1. kolo
  • 21. lipnja u 15:00: Slovačka – Ukrajina (Düsseldorf)
  • 22. lipnja u 21:00: Belgija – Rumunjska (Köln)
  1. kolo
  • 26. lipnja u 18:00: Slovačka – Rumunjska (Frankfurt)
  • 26. lipnja u 18:00: Ukrajina – Belgija (Stuttgart)

Skupina F

  1. kolo
  • 18. lipnja u 18:00: Turska – Gruzija (Dortmund)
  • 18. lipnja u 21:00: Portugal – Češka (Leipzig)
  1. kolo
  • 22. lipnja u 15:00: Gruzija – Češka (Hamburg)
  • 22. lipnja u 18:00: Turska – Portugal (Dortmund)
  1. kolo
  • 26. lipnja u 21:00: Gruzija – Portugal (Gelsenkirchen)
  • 26. lipnja u 21:00: Češka – Turska (Hamburg)

Osmina finala

  • 29. lipnja u 21.00: 1A – 2C (Dortmund)
  • 29. lipnja u 18.00: 2A – 2B (Berlin)
  • 30. lipnja u 21.00: 1B – 3A/D/E/F (Köln)
  • 30. lipnja u 18.00: 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen)
  • 1. srpnja u 21.00: 1F – 3A/B/C (Frankfurt)
  • 1. srpnja u 18.00: 2D – 2E (Düsseldorf)
  • 2. srpnja u 18.00: 1E – 3A/B/C/D (München)
  • 2. srpnja u 21.00: 1D – 2F (Leipzig)

Četvrtfinale

  • 5. srpnja u 18.00: pobjednik 1. i 3. osmine finala (Stuttgart)
  • 5. srpnja u 21.00: pobjednik 5. i 6. osmine finala (Hamburg)
  • 6. srpnja u 18.00: pobjednik 4. i 2. osmine finala (Düsseldorf)
  • 6. srpnja u 21.00: pobjednik 7. i 8. osmine finala (Berlin)

Polufinale

  • 9. srpnja u 21.00: pobjednik 1. i 2. četvrtfinala (München)
  • 10. srpnja u 21.00: pobjednik 3. i 4. četvrtfinala (Dortmund)

Finale

  • 14. srpnja u 21.00 (Berlin)