Dok se u sportskim krugovima još uvijek sliježu dojmovi nakon dramatične završnice prvenstva Hrvatske u futsalu, duvanjski kraj ima poseban razlog za ponos. Novi (ili stari) prvak države, omiški MNK Olmissum, do trona je stigao vođen vrhunskom taktičkom igrom, ali i besprijekornom fizičkom spremom. A upravo za taj ključni, „motor“ momčadi, zaslužan je naš čovjek – Marko Ćurić, mag. kineziologije, podrijetlom iz Mrkodola kod Tomislavgrada.
Biti kondicijski trener u suvremenom futsalu, sportu koji pršti od dinamike, eksplozivnosti i brutalnog ritma, golem je izazov. Marko je ove sezone preuzeo tu važnu ulogu u stručnom stožeru omiških „Zelenih“ i dokazao da se predanim radom i stručnošću može doći do samoga vrha.
Od Tomislava i Prološca do splitske diplome
Markova sportska priča snažno je povezana s našim krajem. Svoju nogometnu karijeru započeo je upravo na terenima HNK Tomislav, gdje je prošao sve uzrasne kategorije, učeći prve sportske korake i gradeći disciplinu koja će mu kasnije donijeti akademski i profesionalni uspjeh. Nogometni put ga je kasnije vodio i kroz NK Mladost Proložac, a i danas je aktivni igrač na travnjacima, braneći boje NK Primorac Stobreč.

Paralelno s igračkom karijerom, Marko se posvetio znanosti o sportu. Na Kineziološkom fakultetu u Splitu diplomirao je 2024. godine, stekavši zvanje magistra kineziologije. Danas uspješno balansira između rada s rekreativcima i profesionalcima – stalno je zaposlen u poznatom splitskom fitness centru Jocker kao osobni trener, dok je krunu dosadašnjeg profesionalnog rada ostvario upravo ove godine s Olmissumom.

Fizička sprema kao prevaga za titulu
MNK Olmissum je klub prepoznat po vrhunskoj organizaciji, a rad u stručnom stožeru zahtijeva stopostotnu posvećenost. U ligi koja je svake godine sve izjednačenija i zahtjevnija, uloga kondicijskog trenera često je onaj jezičac na vagi koji donosi naslov.
Marko je uspio tempirati formu Omišana za najvažnije – doigravanje i ključne utakmice sezone. Njegovi igrači izgledali su moćno, brzo i nezaustavljivo, što je na kraju rezultiralo podizanjem pobjedničkog pehara i titulom prvaka Hrvatske.
“Izuzetan je osjećaj biti dio ovakvog kolektiva i raditi na ovoj razini. Futsal je iznimno zahtjevan sport, transformacije i intenzitet su na vrhuncu, a dečki su profesionalno odradili sve što smo pred njih postavili. Ova titula je nagrada za sav trud” – poručuju iz Markovog okruženja.

Ponos Mrkodola i duvanjskog kraja
Iako ga je profesionalni put odveo u Split i Omiš, Marko ne zaboravlja svoje korijene u Tomislavgradu, kao ni njegov Mrkodol koji s ponosom prati svaki njegov korak. Ovaj uspjeh još je jedan dokaz kako naš kraj rađa vrhunske stručnjake i sportaše koji, gdje god otišli, ostavljaju neizbrisiv trag.

Čestitamo Marku na povijesnom uspjehu i tituli prvaka Hrvatske, sa željom da u nastavku karijere niže samo zlatne medalje – kako na klupskoj, tako i na osobnoj razini!
Tomislavcity


















