Predstavnici Udruge zaboravljenih branitelja s federalne razine i Hercegbosanske županije održali su jučer radni sastanak u Šujici na kojemu je glavna tema bila ostvarivanje osnovnih, temeljnih prava stvarnih branitelja Domovinskoga rata kao što je pravo na braniteljski dodatak.
Razgovaralo se i o načinu podnošenja zahtjeva s ciljem uklanjanja diskriminatorske odluka ili “zakona” na razini FBiH a koji se odnosi na egzistencijalnu pomoć privremenoga karaktera. Naime, branitelji se zalažu da spomenuti dodatak bude trajnoga karaktera, ali i da se na razini Hercegbosanske županije žurno ispravi diskriminatorska odluka koju je donijela Vlada HBŽ-a. Prema toj odluci, pravo na egzistencijalnu pomoć imaju samo branitelji od 55 i 56 godina, ali ne i mlađi.
– Mi dobro znademo, bez obzira na laži koje se po potrebi plasiraju na površinu, da mi stvarni branitelji imamo u velikoj većini punu podršku udruga proisteklih iz Domovinskoga rata ali i cijeloga društva. Poručujemo da nećemo dopustiti nikakvo omalovažavanje stvarnih branitelja, nećemo odustati i borit ćemo se, jer naučili smo se boriti. Znademo tko stoji protiv nas. Za naša temeljna prava koja nam pripadaju borit ćemo se dok ih ne izborimo. Za nas su to sveta prava koja nam pripadaju i od Boga i od Alaha, navodi se u priopćenju sa sastanka koje potpisuje Ante Topčić – Hans.

















