Poštovani sugrađani, pozivamo Vas da nam se pridružite kako bi tim činom, svojim osjećajima, svojim djelom i svojim životom pokazali da poštujemo uspomenu na dr. Franju Tuđmana i na hrvatske branitelje koji su utkali svoje živote u njegovo djelo – u našu slobodu i hrvatsku domovinu, pisalo je u pozivu Matice hrvatske i predstavnika udruga iz Domovinskoga rata općine Tomislavgrad.

Pedesetak sugrađana odazvalo se pozivu i pristupilo ispred spomenika na Trgu dr. Franje Tuđmana gdje su paljenjem svijeća i kratkom molitvom koju je izrekao fra Mirko Bagarić odali počast prvom hrvatskom predsjedniku.

Kako je ovo dvadeseta obljetnica smrti prvog hrvatskog predsjednika, dr. Franje Tuđman, a kako se u pozivu spominju poginuli hrvatski branitelji, pa i udruge proistekle iz Domovinskog rata, vrlo je oportuno napisati bilo koju kritičku riječ o ovome događaju, ali svejedno, valja se upitati: Predsjedniče, zar je samo to ostalo?

Tomislavcity