U tomislavgradskoj bazilici je na Uskrsni ponedjeljak u 11 sati, kako je to već tradicionalno, slavljena sveta misa za duvanjski puk, Emaus. Na ovoj misi sudjeluju svećenici, redovnici i redovnice porijeklom iz duvanjskog kraja. Današnju svetu misu predslavio je prošlogodišnji mladomisnik, fra Josip Stanić, koji je trenutno na službi u Međugorju.
U vrlo nadahuntoj propovijedi u kojoj je naglasak bio na stavljanju Boga u središte, fra Josip je, između ostaloga istakao:
– Mi se u korizmi puno bavimo sobom, pokušavamo popraviti sebe, odričemo se nekih stvari, borimo se protiv nekih svojih navika i onda nam to, nekako, sve ima smisla, ustrajavamo. I onda, dođe Uskrs i nakon dva dana više ne znamo što bi smo od sebe. Puno je teže ustrajati u radosti nego u pokori zato što ustrajati u radosti znači trajati, stavljati naglasak na Boga, staviti Boga na prvom mjesto, u središte.

Veliki broj vjernika pohodio je današnju misu, pa je pored bazilike bilo ispunjeno i crkveno dvorište. Ova tradicionalna misa na Uskrsni ponedjeljak nije samo susret redovnika i redovnica iz duvanjskog kraja, nego je to susret i vjernika kako domaćih tako i iseljenih, bogatstvo susreta u vjeri, ljubavi i poštovanju prema svome duvanjskog kraju.
Tomislavcity


















