Foto: Tomislavcity

Ljetne večeri u Tomislavgradu ponovno su dobile svoj omiljeni ritam. Na igralištu Osnovne škole Ivana Mažuranića jučer je službeno započeo 3. Futsal turnir, događaj koji je već od prvog zvižduka pokazao da je puno više od samog sportskog natjecanja. Sa čak 24 prijavljene ekipe, turnir jamči vrhunski nogomet, ali prava čar skriva se u atmosferi oko samog terena.

Vrhunski futsal na terenu

Za ljubitelje dobrog nogometa, ovo je prava poslastica. Asfaltom školskog igrališta – ove godine trče neka od najboljih regionalnih futsal imena. Brze kontre, majstorski potezi, borba za svaku loptu i taktičke nadmudrivanja već su prve večeri izmamili aplauze okupljene publike. Konkurencija je žestoka, a ulog je velik, pa napetosti na terenu ne nedostaje.

Foto: Tomislavcity

Bikanov roštilj i hladno pivo: Recept za savršeno večer

No, znaju svi u Tomislavgradu – nema pravog nogometa bez dobrog druženja i nečega “pod zub”. Zrakom se već od ranih večernjih sati širi prepoznatljiv, neodoljiv miris. Za gastronomski dio priče zadužen je Bikan, čije su majstorske ruke na roštilju garancija za najbolje ćevape i kobasice u gradu.

Uz vruće specijalitete s roštilja savršeno pristaje i hladna točena piva, pa se oko šanka prirodno stvara glavno mjesto za rasprave o propuštenim prilikama i “sudskim odlukama”.

„Nema boljeg spoja od dobrog poteza na terenu, vrućih Bikanovih ćevapa i hladne pive u ruci.“ – komentar je jednog od brojnih posjetitelja koji nisu htjeli propustiti otvaranje.

Foto: Tomislavcity

Događaj za cijelu obitelj

Ono što ovaj turnir čini posebnim jest njegova obiteljska nota. Ovo nije mjesto samo za strastvene navijače, već za cijele obitelji.

Za najmlađe je osiguran veliki dječji napuhanac koji je i večeras bio centar dječjeg smijeha i zabave. Dok su mališani na sigurnom, pod kontrolom i u potpunosti obuzeti skakanjem i igrom, očevi i majke mogu se opustiti, popričati s prijateljima i u miru uživati u utakmicama.

Foto: Tomislavcity

Ne propustite ljetne večeri na OŠ Ivana Mažuranića

Futsal turnir u Tomislavgradu još je jednom dokazao da je pun pogodak za lokalnu zajednicu. Bilo da dolazite podržati svoje favorite, pojesti vrhunski roštilj, popiti piće s društvom ili jednostavno priuštiti obitelji ugodnu i opuštenu ljetnu večer na otvorenom – igralište OŠ Ivana Mažuranića pravo je mjesto za biti ovih dana.

Turnir je tek počeo, a najbolje utakmice i najnapetiji trenuci tek nas očekuju. Vidimo se na igralištu!

Foto: Tomislavcity

Donosimo i rezultate drugoga dana Futsal turnira u Tomislavgradu:

Briž – Unilink 5:6
Caffe bar Keba – Šatori Vranješ 2:4
HNK Mesihovina – 6 Sela Orguz 2:7
MNT Kupres – TS Zicer 1:5

 

Tomislavcity