Posljednji vikend u kolovozu mnogi su iskoristili za još jedan odlazak na more ili kraće putovanje stoga su i danas zabilježene gužve na pojedinim graničnim prijelazima.
Kako u svom izvješću navodi Bosanskohercegovački auto-moto klub (BIHAMK) duge su kolone putničkih vozila na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim prijelazima: Dubica, Gradina, Gradiška (Gornji Varoš HR), Brod i Orašje. Na ostalim graničnim prijelazima putnička vozila, za sada, ne čekaju duže od 10 do 30 minuta.
Zbog visokih temperatura vozačima se savjetuje izbjegavanje putovanja u najtoplijem dijelu dana te pravljenje češćih pauza tijekom vožnje.
“Vozačima koji vozila ostavljaju na otvorenim i osunčanim parking prostorima preporučujemo da obrate pažnju na predmete i sadržaje u vozilu koji uslijed jakog sunca i visokih temperatura mogu predstavljati sigurnosni rizik”, podsjećaju iz BIHAMK-a.
Tomislavcity


















