Tijekom dana očekuje se pojačan promet na većini cesta u smjeru mora i obrnuto prema unutrašnjosti te na većini graničnih prijelaza, upozoravaju iz Hrvatskog autokluba (HAK), a vozače pozivaju na strpljenje i držanje sigurnosnog razmaka između vozila.
A1 Zagreb-Ploče-Karamatići:
Pojačan priljev vozila prema naplatnim postajama Lučko u smjera mora iz smjera Buzina (A3) kolona je duga oko 9 km, iz smjera Jankomira (A2) oko 2 km.
Kod NP Lučko i Demerje u smjeru Zagreba nema dužih kolona.
Na dionici Lučko-Bosiljevo 2 u smjeru mora vozi se u kolonama u pokretu s povremenim kratkim zastojima
A2 Zagreb-Macelj:
Kod NP Trakošćan u smjeru Zagreba kolona je duga oko 6 km
Zbog povećanog priljeva vozila zabranjeno je prometovanje za teretna vozila i autobuse od čvora Krapina do čvora Đurmanec u oba smjera
Zagrebačka obilaznica (A3):
Pojačan promet u smjeru zapada.
A4 Goričan-Zagreb:
Kod NP Sveta Helena u smjeru Zagreba nema dužih kolona.
Državna cesta DC1:
Prekinut je promet u Jastrebarskom zbog prometne nesreće.
Krčki most:
Zasada nema dužih kolona u oba smjera.
Zabrana prometa za teretna motorna vozila najveće dopuštene mase iznad 7,5 t na pojedinim državnim cestama u Istri i priobalju (osim na autocestama i državnoj cesti DC1) je danas do 14 sati, a bit će i u nedjelju od 12 do 23 sata.
Pomorski promet
U pomorskom prometu nema poteškoća..
Granični prijelazi
Povremeno je pojačan putnički promet na pojedinim graničnim prijelazima s Bosnom i Hercegovinom, Srbijom i Crnom Gorom.
HAK/HRT


















