U srijedu, 21. ožujka 2018. godine u 19:30h slavljena je prva Sv. misa na hrvatskome jeziku u irskome gradu Limericku – u St. Nichola’s ChurchWestbury. U spomenutoj Župi, odmah po dolasku, dobrodošlicu nam je izrazio župnik, Fr. Derek Leonard.

Zajednica koja je bila okupljena na prvu Sv. misu i druženje – jezgra je buduće zajednice ovoga grada i okolice.

Ovim putem zahvaljujemo gđi Ivani Župa, vjeroučiteljici, koja je bila prva kontakt osoba za ostvarenje ovoga susreta – pa i kad je trebalo i samome biskupu Biskupije Limerick prvi puta izraziti tu našu želju i potrebu.

Zahvaljujući njoj stvoren je i mali prigodni zbor kojega su pratila dvojica gitarista.

Bogu hvala na ovome lijepome večernjem susretu! Radujemo se sljedećem! – navodi se na stranici Hrvatski Katolici u Irskoj.

 

Lijepo je vidjeti da su na ovoj svetoj misi bili i naši Duvnjaci kojima šaljemo veliki pozdrav iz domovine.

 

Hrvatski katolici u Irskoj/Tomislavcity

Fotogalerija: Hrvatski katolici u Irskoj