Na festivalu će se prikazati i film ”Vrijeme stradanja” redatelja Joze Patljaka. O temi i nastanku ovog dokumentarca kolegica Katarina Baotić razgovarala je s asistentom redatelja filma Lukom Jurićem.
“Ova cijela priča je počela tako da smo studiozno proučili problematiku, na način da smo proučili ono što nam je bilo na dispoziciji kada je u pitanju povijesna građa. Potrudili smo se naći mnoštvo svjedoka, iako je prošlo jako puno vremena”.
“Pored toga, producent Patljak je našao svoje izvore. On je, inače, poznat kao čovjek koji s malo novca pravi velike filmove”.
Jurić je rekao da je ovo za njih izuzetno važna, ali i bolna tema, jer su stradanja Hrvata odžačkog i podvučjačkog kraja tijekom Drugog svjetskog rata i poraća bila izuzetno teška i velika.
Cijeli razgovor pogledajte u nastavku:


















