Nisu nas ni nadmudrili ni prevarili – upravo suprotno! U samo sat vremena, bez viška riječi i bez manjka emocije, izveli su „Eru s onoga svijeta“ i – pokorili srca publike. Na daskama gradske kinodvorane, pod reflektorima punima topline i žara, odvila se večer za pamćenje – večer u kojoj su se glazba, gluma, ples i duh zajedništva stopili u jedno pravo glazbeno-scensko čudo.
U organizaciji Kulturno-informativnog centra Tomislavgrad, a pod redateljskom i umjetničkom palicom njihove Škole mjuzikla i glume, uz sjajnu pratnju glazbenika Srednje glazbene škole Tomislavgrad, zbora, puhačkog orkestra, Franjevačke mladeži te Župnog zbora sv. Nikole Tavelića – predstava je bila više od izvedbe. Bila je to potvrda da se i u malim sredinama može stvarati veliko kazalište.
Publika, koja je u potpunosti ispunila dvoranu, pa i više od toga – tražila se sjedalica više – nije štedjela dlanove ni riječi pohvale. „Odlično!“, „Još malo detalja i mogu u Lisinski!“ – samo su neki od komentara koji su, poput eha, odzvanjali nakon spuštanja zastora. I svi su se složili: ovu izvedba Ere bi i sam Begović gledao s osmijehom.
Za one koji su večeras ostali bez ulaznice ili nisu stigli – nema mjesta tugovanju. Repriza je zakazana već za sutra u 20 sati, na istom mjestu – uhvatite dašak čarolije koju su ovi mladi i predani ljudi utkali u pravi glazbeno-scenski spektakl.
Ova izvedba nije samo kulturni događaj – ona je dio velikog programa obilježavanja 1100. obljetnice krunidbe kralja Tomislava, a time i snažan podsjetnik na to koliko bogatu tradiciju i živu kulturu baštinimo.
Zato – kapa dolje i dubok naklon svim organizatorima, izvođačima i suradnicima koji su večerašnjom izvedbom pokazali da se i iz Tomislavgrada može ravno na najveće pozornice. Srce, znanje i zajedništvo – formula uspjeha koja ne vara. Bravo! 👏
Z.S./Tomislavcity


















