U uredu načelnika Općine Tomislavgrad danas je održan sastanak s predstavnicima Osnovne škole Ivana Mažuranića u Tomislavgradu i tvrtke ,,URBIS-86” d.o.o. Široki Brijeg koja je izradila projektnu dokumentaciju za projekt dogradnje ove škole.

Foto: Općina Tomislavgrad

Koncept dogradnje napravljen je prema suvremenim standardima te uz novih 26 učionica, predviđa i 21 kabinet za izvođenje kabinetske nastave.

Novim rješenjem predviđena je školska kuhinja i 2 restorana kao i dvorana za gimnastiku.

Između postojeće škole s dvoranom i dogradnje s južne i istočne strane, formirat će se veliki školski trg koji se planira popločati te uređenim zelenim površinama i klupama omogućiti učenicima mjesto za druženje, priopćeno je iz Općine Tomislavgrad.

Vrijednost investicije iznosi oko 6.000.000,00 KM, a projektu se pristupilo prvenstveno kako bi se nastava u školi mogla izvoditi u jednoj smjeni, dok će mogućnost kabinetske nastave unaprijediti rad i omogućiti učenicima povezivanje teorijskih znanja s praktičnom primjenom.

Općina Tomislavgrad/Tomislavcity