Wings for Life World Run 2026., globalna humanitarna utrka s jedinstvenom svrhom prikupljanja sredstava za istraživanje lijeka za ozljede leđne moždine održana je protekloga vikenda, a članovi Atletskog kluba Puls Tomislavgrad su trčali na tri lokacije – München, Zadar i Zagreb (preko aplikacije).
Kako je na svojoj Facebook stranici objavio AK Puls, Krešimir Sliško trčao je u München i istrčao 21,09 km, Marko Ćavar je u Zadru istrčao 12,52 km, a Mario Kovačević kojeg je u Zagrebu lovio virtualni “catcher car” je istrčao 25,21 km.
Prema objavljenim podacima, spomenuta utrka je ove godine imala rekordnih 346.527 sudionika 192 nacionalnosti iz 173 zemlje, čime je oboren rekord iz 2025. godine, koji je iznosio 310.719 sudionika. Sudionici utrke i oni koji su je podržali, zajedno su prikupili 9,2 milijuna eura za istraživanje povreda leđne moždine, čime je ukupan iznos svih vremena ovog plemenitog događaja dosegao 69,7 milijuna eura.
AK Puls/Tomislavcity


















