Foto: T.M. /Tomislavcity

 Na Širokom počeo Street food fest

Na širokobriješkom Sajmištu, uz rijeku Lišticu, jučer (petak, 26.7.) započeo je već tradicionalni Street food fest. Po grubim procjenama, ovim prostorom je u toploj hercegovačkoj noći prodefiliralo i do 10.000 posjetitelja. Posebnu pozornost plijeni najavljeni dolazak legendarnoga majstora kulinarstva i popularne TV-zvijezde, gosp. Steve Karapandže.

Ove godine, od 26. do 28. srpnja, traje peto izdanje ovoga festivala. Fest je i natjecateljskoga karaktera, pa se ovih dana u kuharskim kućicama i na odgovarajućoj opremi natjecalo više desetak ekipa. Pokušat ćemo nabrojiti bar neke od njih:

Profa23 (prošlogodišnji pobjednik koji vodi Sushi and food bar Temple u Dubrovniku, diči se burgerom Nervozni Ante)

Von Herzog (pobjednici iz 2023. koji vode istoimeni lokal s odličnim kobasicama u Mostaru u blizini Mepasa)

Rešetka (hrvatski kralj roštilja, poznat po burgeru Divlji Đuro)

Kodiak burger & steak (banjalučki asovi burgera, odnosno pljeskavica)

Bistro Funk by Le Gele (gosti iz Srbije, Zrenjanin)

Fish Point (domaći momci sa Širokog i meštri od ribe)

Bjorn (pizza-umjetnici iz Banja Luke)

Yum-yum (sa chefom Karačićem)

Posebna zanimljivost je nastup Ivane Čuljak koja vodi slatku destinaciju u Zagrebu pod nazivom Neka jedu kolače (svoju kulinarsku priču prezentirala i u Masterchefu), a danas se u rodnoj Hercegovini vraća inspirativnim okusima i predstavlja se (najzahtjevnijoj) domaćoj publici.

Posebno veseli nastup duvanjskih snaga pod nazivom Opet 17. U jakoj konkurenciji burgera, pljeskavica i svih vrsta roštilja, njihov janjeći burger s pratećim umacima znakovitoga naziva Kad jaganjci utihnu, po našim skromnim procjenama, zauzima prvo mjesto.

Glazbeni  i zabavni dio Festa

Za ugodno ozračje i vođenje publike kroz festivalsku večer pobrinuo se čuveni voditelj Boris s mostarskog Radija Dobre vibracije. Glazbom su ovu večer ispunili band Utrazvuk odličnom izvedbom domaćih i stranih hitova, te trenutno najpopularniji hrvatski reper Grše na opće oduševljenje mlađega dijela publike i uvijek jednako kvalitetni DJ Kiwi. Ukupna opreme i ozvučenje koje su pratili ove glazbene izvođače zaslužuje svaku pohvalu.

Djecu i roditelje uveseljavali su hodači na visokim motkama i žive lutke Billy i Lilly, stalno raspoloženi i uvijek spremni na fotografiranje s djecom.

Ukoliko bi tražili zamjerku izvanrednoj organizaciji ovoga festa, onda bi to bilo predugo čekanje na kartice za plaćanje (duge kolone) i neprikladna cijena točenoga piva (smanjena količina, a povećana cijena što prkosi svim načelima tržišnoga fair-poslovanja).

Sve u svemu, ovim festivalom Široki se predstavio kao ugodna mediteranska i srednjoeuropska sredina i poželjno mjesto za život.

T.M. / TC