Hrvatska nogometna reprezentacija je uvjerljivom gostujućom pobjedom 7:1 protiv Malte, u susretu posljednjeg kola skupine H kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022., zadržala izglede za prvo mjesto i izravni odlazak u Katar.

Raspoložena Hrvatska povela je već u 6. minuti golom Ivana Perišić, do kraja prvoga poluvremena u strijelce su se još upisali Duje Ćaleta – Car u 22., Mario Pašalić u 39. i Luka Modrić u prvoj minuti sudačke nadoknade, dok je Marcelo Brozović u 31. minuti nespretnom akcijom zatresao vlastitu mrežu. U nastavku je dva gola dao Lovro Majer, u 47. i 64. minuti, a jedan Andrej Kramarić u 53. minuti.

U nedjelju od 15 sati na splitskom Poljudu Hrvatska i Rusija odlučivat će o izravnome putniku na Svjetsko prvenstvo 2022. godine nakon što su obje reprezentacije odradile lagane zadaće protiv Malte i Cipra. Vatreni su slavili s nevjerojatnih 7:1, dok je Rusija pobijedila Cipar 6:0.

Ako u nedjelju do pobjede dođe Hrvatska onda će preskočiti vodeću Rusiju u posljednjem kolu te izboriti Katar. Ostala dva ishoda na Svjetsko prvenstvo vode Ruse, a Vatrene u dodatne kvalifikacije u ožujku.