Jučer je trčana utrka Čvrsnica ultra trail, najzahtjevnija trail utrka na ovim prostorima. Za četiri utrke bilo je prijavljeno više od 160 natjecatelja uglavnom iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Ljubitelji traila mogli su birati između utrka na 50 km, 34 km, 25 km i 10 km.  Trkači na dužim stazama osjetili su planinsku kišu, a neki i krupu.

I ove godine članovi AK Puls Tomislavgrad ostvarili su odlične rezultate.

U najzahtjevnijoj utrci, onoj na 50 km, AK Puls je imao jednoga predstavnika – Tomislava Batarila – Tošu. Utrku s 4000 m visinske razlike i 3 ITRA boda Toša je istrčao za 9,49,27 te je osvojio drugo mjesto.

U utrci na 25 km s 1500 m visinske razlike i vrijednoj 1 ITRA bod imali su čak pet predstavnika i jednu predstavnicu.

Najbrži član ‘Hajdučke družine’ bio je Ljuban Gudelj koji je ovu utrku završio kao sedmi u muškoj kategoriji s vremenom 3,41,04, a nekoliko sekundi iza njega ciljem su prošli Emil Drmić i Ljiljan Kutleša. Mario Kovačević ovu je utrku završio za 4,29,15 kao 12. u muškoj kategoriji, a Toni Pecić kao 15. s vremenom 4,57,02. Josipa Baković bila je 4. među ženama s vremenom 5,03,31.

U utrci na 10 km, koja je imala 96 finišera, čak troje članova AK Puls bilo je na postolju i to u muškoj konkurenciji. Ilija Jukić bio je prvi (46,57), a Krešimir Tabak treći (48,33).

Vesna Ćavar u ženskoj konkurenciji bila je treća s vremenom 59.30.

Na istoj utrci  nastupali su Ivan Vukadin (14. u muškoj konkurenciji s vremenom 58,38) i Anita Stanić (16. u ženskoj konkurenciji s vremenom 1,14,48).