Srijeda, 10 Svibanj 2017 23:27

Prva finalna utakmica Kupa BiH u nogometu: Širokom pobjeda na Koševu

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Nogometaši Širokog Brijega vraćaju se s Koševa s minimalnom pobjedom. Uzvrat je na Pecari, 17. svibnja.

SARAJEVO - Stadion Koševo. Gledatelja 7.000. Sudac: Valjić.

STRIJELAC: 0-1 Barišić (45).

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Novaković, Duljević (70. Ivetić), Sarić, Crnkić, Hebibović (59. Am. Bekić), Mihojević (66. Radovac), Al. Bekić, Ahmetović. Trener: Janjoš.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Čabraja (90. Brekalo), Ćorluka, Menalo (87. Ivanković), Lončar (83. Kožul), Bralić, Krstanović, Marković. Trener: Sablić.

Široki Brijeg je na korak do osvajanja Kupa BiH! U prvoj utakmici finala na Koševu "plavo-bijeli" su slavili s 1:0 i tako stekli veliku prednost pred uzvrat na Pecari 17. svibnja.

Jedini zgoditak na Koševu pao je u 45. minuti. Udarac iz kuta s desne strane odlično je izveo Čabraja, Barišić još bolje skočio u srcu kaznenog prostora domaćih i s desetak metara udarcem glavom poslao loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Pavlovića.

Inače, prvo veće uzbuđenje na utakmici kreirao je Čabraja u 9. minuti  pred golom Sarajeva, no Pavlović je pravodobno intervenirao. Odmah nakon toga, u 11. minuti, Ahmetović je ubacio, ali Duljević je slabo zahvatio loptu.

Uslijedilo je mirnije razdoblje igre, a sljedeću poluprigodu imao je u 30. minuti Novaković. Njegov šut završio je preko gola, nije bilo potrebe za intervencijom Bilobrka. Nakon toga zaprijetio je i Široki preko Zlomislića, Pavlović se nije dao iznenaditi.

Sarajevo je tražilo kazneni udarac u 39. minuti nakon dvoboja Pandže i Ahmetovića. Valjić je dosudio neizravan slobodan udarac za Široki Brijeg i pokazao žuti karton napadaču domaćih zbog simuliranja.

Pavlović je u 44. minuti spasio Sarajevo rezultatskog zaostatka nakon udarca Ćorluke, a zatim je Bekić izbacio s gol-crte,  no minutu kasnije Široki je ipak poveo. U nastavku su domaći imali jalovu terensku incijativu, dok je Široki prijetio iz protuudara preko Menala i Čabraje, međutim rezultat se više nije mijenjao.